יום שני, 6 ביוני 2016


ELVIS IS BACK
לפעמים חלומות מתגשמים , ראיתי הופעה של אלביס פרסלי. טוב נו , לא בדיוק, זה לא בלאס וגאס וגם לא בדיוק אלביס (ההוא מת מזמן , לא?) אלא חקיין בשם מוזס סי (ההפתעה בסוף) , אבל אי אפשר להגשים הכל.
התכנסנו בזאפה הרצליה  שמונה ממעריצי המלך  ששה בגיל המתאים ושניים  דור 2 שינקו אלביס מיום הולדתם . אנחנו גדלנו עם אלביס, קנינו תקליטים ,הלכנו לסרטים, רקדנו ONE NIGHT  בסלואו לחץ ואורות כבויים, ניסינו לחקות את המלך עם הבלורית המגורזת,  החיוך העקום ,הגבה המורמת , תנועת הכתף וכמובן תנועות האגן . הקהל  הורכב ברובו  מהגיל המתאים שיער לבן , כרס וקרחת  עם תגבור דור 2 ואפילו 3 , והרבה נשים , קהל שבוי שבא לשחזר חלום.
גיל קופטש אמור היה להנחות את האירוע אך הבריז ואמנון פאר הובהל למלא מקום, קצת ענתיקה אך משתלב טוב באוירה.  השקיעו בהפקה –שבעה נגנים ושלושה זמרי ליווי , קטעי וידאו ומצגות מתאימות לשירים. במקום הפתיחה הדרמטית הלקוחה מ"כה אמר זרתוסתרא"  התזמורת פוצחת בלקט שירי אלביס  , אמנון מברבר קצת על ראשית הדרך ואז פורץ המלך לבמה , חמוש בז'קט המוזהב בלורית שחורה ופיאות לחיים ופוצח בשירי תחילת הדרך מלווה נענועי אגן ומחוות אלביסיות  מוכרות  TEDDY BEARARE YOU LONESOME TONIGHT, HAOUND DOG, , THAT’S ALL RIGHT, KING CREOL , IF YOU LOOKING FOR TROUBLE,


 ועוד . לא להאמין   ELVIS IS BACK '' אז מה אם הוא מת מזמן , הנה הוא כאן  על הבמה  חי נושם ובועט, אז מה אם הוא רזה ולא ממש דומה  וכמובן הקול, אבל הוא קרוב  וזה מספיק להפליג בחלום. אלביס יורד , אל דאגה הוא יחזור.אמנון חוזר מברבר משהו ואלביס חוזר בחולצת הוואי . זכרונות מהאוואי בלו , אלביס רומנטי, נופי הוואי ושירים יפים .


אלביס מקבל דחיית שרות , מסיים סרט , מתגייס לצבא, נשלח לגרמניה ומשרת כנהג בוס . מי עוד יכול להגיד אלביס היה נהג שלי : "אלביס למה החלונות של האוטו לא נקיים, נשאר שבת ". טרם הגיוס הוקלט מלאי שירים ואלביס נשאר בתודעה. עם השחרור אלביס עושה סרט  G.I BLUES     על קורות חייל אמריקאי בגרמניה , איזה כיף לשרת בצבא . הוידאו מציג את אלביס שר בגרמנית  "מוזידן" (WOODEN HART ( מתנשק עם הבובה וחטף נבוט בראש מהבוב, הקהל מתמוגג. אלביס שלנו חוזר לבמה במדי G.I (חייל אמריקאי)  ושר את שיר הנושא מהסרט :"נתנו לנו חדר  עם נוף נפלא לריין, אחת שתיים שלוש ארבע...." והקהל צועד איתו .
תקופת הסרטים, רובם נוראיים, חוזרים על עצמם ושירים גרועים , אבל אנחנו נוהרים  לקולנוע מרכז כי זה אלביס . לאלביס אין ברירה הקולונל מכריח אבל יש ים כסף.
שוב אמנון ואלביס חוזר בחליפת עור השחורה  ממופע הטלויזיה  ELVIS IS BACK  . שוב אלביס במיטבו  ואלביס שלנו נותן על הבמה , Suspicious minds.

מהשיא מתקרבים למדרון , 1973  ALOHA FROM  HAWAII  VIA  SATELITE . אלביס שמן יותר באוברול הלבן ובעיקר הופך להיות זמר אמצע הדרך . גם אלביס שלנו מחליף תלבושת ומשתפך ב MY WAY    וגשר על מים סוערים . אלביס מופיע בלאס וגאס, משמין מסתמם והסוף ידוע.  גם המופע שלנו מתקרב לסיומו ואלביס שלנו שדיבר כל המופע באנגלית אלביסית  פוצח בעברית צחה מודה לנגנים וכהדרן נותן ביצוע מבריק ל-Jailhouse rock,   הקהל בשמים ,פוצח בריקודי רוק סוערים, הכרס מטלטלת , האיפור קצת מזיע אבל הרגליים מפזזות , הנה אנחנו שוב בני עשרים . זהו, . ELVIS HAS LEFT THE BUILDING    אנחנו עוזבים את זאפה.  נכון , אלביס מת מזמן , אבל שעתיים הוא היה כאן ואנחנו שם ,בנעורינו, גם זה משהו.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה